WITOLDA PARK

WITOLDA PARK

Dzień dobry w połowie tygodnia… można by powiedzieć, że już pod koniec…

Czas ostatnio biegnie zdecydowanie za szybko. Dzień ucieka za dniem. Tydzień za tygodniem a weekendy jakby ich nie było. Ledwo zacznie się sobota a tu już poniedziałek i potrzeba powrotu do pracy. Przy aktualnym stanie gospodarki, staram się pracować na pełnych obrotach, niestety łączy się to ściśle z małą ilością wpisów w mediach społecznościowych.  

Jakiś czas temu obiecałam pokazać Wam projekt jednego z ostatnich tematów mieszkalnych… Ale jak to bywa, projekt ten nie jest już „jednym z ostatnich”. Realizacja wykańczania mieszkania przebiegł szybko, bez problemowo a chłopaki uwijają się z realizacją. Czeka ich sporo wyzwań oraz nowatorskich rozwiązań! 

Prezentowane mieszkanie jest mieszkaniem nietypowym. Pełnym niespodzianek, a także z zaskakująca kolorystyka, jak na tak mały metraż. Mało który inwestor podejmie świadomą decyzję odnośnie ciemnej kolorystyki. W mieszkaniu jednak udało się zmieścić wszystko, co niezbędne a zastosowane triki sprawiają, że mimo ciężkich kolorów lokal optycznie nie stanie się ciasny.

 

 

Mimo niewielkiego metrażu w lokalu tym znajdziemy w nim dwa samodzielne pokoiki (pokojami ciężko je nazwać ze względu na metraż) salon z aneksem kuchennym oraz kompaktową łazienkę. 

Mieszkanie pod względem kolorystyki utrzymane jest w ciemnej tonacji barwnej z ciekawymi strukturami i materiałami. Każde z pomieszczeń ma inną funkcję, jednak dzięki zastosowaniu zbliżonych lub tych samych materiałów staje się spójne wizualnie i stylistycznie.

W przypadku tego mieszkania salon z aneksem stanowi nierozerwalna całość ze strefa wejściową.

W jaki sposób wygospodarować i wydzielić miejsce na odzież bieżąca czy obuwie?

Strefa wejściowa zostały wydzielona nie tylko zmianą materiału na posadzce ale również poprzez podwieszany sufit. Część ta została również oddzielona od części dziennej przepierzeniem z lameli drewnopodobnych. Dzięki oddzieleniu dwóch funkcji wygospodarowane zostało miejsce na przechowywanie odzieży.  Jak to na każdej inwestycji deweloperskiej i tu spotkałam się elementami, które zaskoczyły nie tylko mnie, ale również samego inwestora. Skrzynki kontrolne zostały umiejscowione w strefie wejściowej w taki sposób, że ich ukrycie wiązałoby się z wykonaniem całkowicie niefunkcjonalnej szafy- nie wspomnę już o koniecznych gabarytach takiego rozwiązania. Skrzynki te ostatecznie zostaną delikatnie zabudowane a dostęp do nich będzie po zdjęciu frontów wykonanych z czarnej siatki i mocowanych na magnesach.

 

 

Jednym z głównych życzeń inwestora było wygospodarowanie miejsca na dużą ilość oświetlenia LED w profilach aluminiowych. Dla takich rozwiązań zostało znalezione zastosowanie w wielu częściach mieszkania, jednak kuchnia dzięki nim staje się niepowtarzalna i wzorowo doświetlona.  Mimo ciemniej kolorystyki ilość źródeł światła sztucznego pozwoli na idealnie doświetlenie poszczególnych stref. Głównym oświetleniem w części kuchennej jest szynoprzewód umożliwiający doświetlenie każdego miejsca pomieszczenia za pomocą perfekcyjnie ukierunkowanych reflektorów. Standardem we współczesnych kuchniach, a także jednym z podstawowych wymogów stawianych przez klientów, jest doświetlenie blatów roboczych taśma LED montowanymi w zabudowie wiszącej. Strefa kuchenna została dodatkowo doświetlona za pomocą taśm w oprawkach przechodzących z sufitu w zabudowy meblowe. Już nie mogę doczekać się efektu!  Blat, który pojawił się na potrzeby porannych śniadań został doświetlony przez zastosowanie dekoracyjnej lampy wiszącej.
W strefie dziennej – wypoczynkowej zastosowano ciekawe przejścia taśmy LED za zabudowy ściennej dekoracyjnej w podłogę. Dodatkowym oświetleniem stricte dekoracyjnym jest montaż taśm umożliwiające podświetlenie stref sufitu. Światło to zapewni relaksacyjny klimat. W strefie wypoczynkowej postawiliśmy na minimum- mała kanapa, szafka RTV z miejscem na ukrycie stolika kawowego. W przypadku projektów mebli na wymiar mamy możliwość dodatkowej analizy i zagospodarowania przestrzeni tak, aby funkcjonowanie w mieszkaniu było czysta przyjemnością

 

Jedno z pomieszczeń samodzielnych zostało przeznaczone na domowe biuro. Kiedy homeoffice staje się nie tylko przywilejem ale przede wszystkim koniecznością, pomieszczenie biurowe w domu jest niezbędne.

Miejsce do pracy powinno być skrojone pod potrzeby konkretnego użytkownika.

Mimo małej przestrzeni w pomieszczeniu tym zmieściliśmy nie tylko duże biurko do pracy, ale także szafy i schowki. Szafa pełni nie tylko funkcje miejsca do przechowywania dokumentów, ale również ma zapewnić dodatkowe miejsce do przechowywania mniej używanych elementów garderoby. Pomieszczenia miały być spójne dlatego również tu wykorzystano element dekoracyjny w postaci betonu architektonicznego. Kolorystka mebli nawiązuje do przestrzeni dziennej, A oświetlanie szynowe idealnie sprawdza się w przestrzeniach biurowych.

 

Drugie samodzielne pomieszczenie zostało przeznaczone na sypialnie gospodarza. W nawiązaniu do całości lokalu jednak zapewniając swoistą autonomię, wykorzystane zostały płyty z betonu architektonicznego. Niby inne, ale jednak nawiązujące stylistycznie do reszty mieszkania. W pomieszczeniu tym przewidziano dużą ilość mebli. Zagłówek łóżka wykonano z paneli tapicerowanych co zapewnić ma komfort użytkowania. Przy łóżku znalazło się również miejsce na niewielką szafkę nocną.  Oczywiście w pomieszczeniu takim jak sypialnia przewidziano również montaż szafy umożliwiającej przechowywanie odzieży bieżącej. Pomieszczenie to służyć ma wyciszeniu i złapaniu oddechu od zgiełku dnia codziennego.

 

Ostatnim pomieszczeniami, nie mniej jednak istotnym, o ile nie najważniejszym jest łazienka. Łazienka utrzymana w podobnej stylistyce: drewno, beton i ciemne elementy dekoracyjne. Mimo bardzo małej powierzchni  zmieściliśmy fajnych i komfortowych rozmiarów kabinę prysznicową. Lustra znajdujące się nad strefa umywalkową oraz toaletą nie tylko powiększa optycznie pomieszczenie, ale również maskują szafki pozwalające na przechowywanie podestowych akcesoriów czy dodatków łazienkowych.

 

 

Mieszkanie wymaga sporo nakładów pracy oraz nakładów finansowych. Jednak efekt jaki zostanie uzyskany zrekompensuje poniesione koszty. Dodatkowo widok z mieszkania na panoramę Rzeszowa. Nic, tylko czekać na zakończenie realizacji!

 

 

5 3 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments